Trener z szóstym zmysłem

Choć ma lekko ponad 160 centymetrów, skrywa w sobie tyle energii i miłości do życia, że mogłaby nimi obdarować cały świat.

Szkoli, coachuje, prowadzi, pomaga. Dla Katarzyny Książkiewicz jej działalność jest nie tylko pracą, ale także sposobem na życie, pasją, wyzwaniem. Kiedy zakładała firmę, nie wiedziała, jak potoczą się jej losy. Mimo to uwierzyła w siebie i zaryzykowała. Dziś tego samego uczy innych. Poza szkoleniami z telemarketingu, zarządzania i biznesu prowadzi także life coaching, pomagając zagubionym osobom dotrzeć do samych siebie. Sprawia, że odnajdują własną wartość, zaczynają wyznaczać sobie cele, a później dążą do nich tak długo, aż uda im się je osiągnąć. Katarzyna dzieli ludzi na cztery grupy: takich, którzy sprawiają, że coś się dzieje, takich, którzy obserwują, takich, którzy tylko się nad tym zastanawiają i takich, którzy nawet nie wiedzą, że coś się wydarzyło. Sama zdecydowała się zostać pierwszą z nich – działać na rzecz ludzi, prowadzić ich po ścieżce kariery, uczyć zamieniać słowo „problem” na „wyzwanie”.

Katarzyna ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości na kierunku Zarządzanie i Marketing ze specjalizacją Psychologia Zarządzania. W trakcie swojej kariery uczestniczyła w wielu kursach, warsztatach i szkoleniach. Zamiłowanie do kontaktów z ludźmi oraz dzielenia się z nimi zdobytymi umiejętnościami w praktyce sprawia, że uczestnicy na jej szkoleniach świetnie się bawią, a jednocześnie przewartościowują dotychczasowe nastawienie do świata. Obopólna satysfakcja i zadowolenie z warsztatów pomagają tworzyć ciągle nowe, autorskie programy szkoleniowe, które są dostosowane do konkretnego odbiorcy. W trakcie szkoleń Katarzyna kładzie nacisk na praktyczno – interaktywne zaangażowanie uczestników i ćwiczenia praktycznych umiejętności. Wykorzystuje warsztatowe techniki pracy, takie jak: praca w małych grupach, dyskusja moderowana, analiza przypadków, zadania i ćwiczenia, zarówno indywidualne, jak i zespołowe. Po szkoleniu udostępnia skrypt z najważniejszymi informacjami, przydatnymi do utrwalania poznanej wiedzy.

Katarzyna ofertę swą kieruje do każdego. Poznając nową osobę dostosowuje do niej program i plan, wsłuchuje się w jej potrzeby, dostraja do sytuacji. Nie ma gotowych schematów, rad, nakazów i zakazów. Podkreśla, że każdy człowiek jest odrębną jednostką, indywidualnością, i tak należy go traktować. Po zaktualizowaniu swojej strony internetowej zaczęła otrzymywać maile z pytaniami o szkolenia dla kobiet. Wtedy też zdecydowała się podjąć to wyzwanie. Wiele kobiet cierpi bowiem z powodu niskiej samooceny, kompleksów, monotonii życia codziennego, nieumiejętności powrotu do pracy po latach siedzenia w domu i wychowywania dzieci. Nie warto jednak tkwić w swoim smutku. Nie ma sytuacji, której nie dałoby zmienić. Nie istnieją problemy, których nie można się rozwiązać. To stara się przekazać swym klientkom Katarzyna i na to je nakierowuje. Nie daje gotowego rozwiązania, tak zwanej ryby, ale wędkę. Zadając pytania sprawia, że człowiek sam odnajduje korzenie sytuacji, którą początkowo nazywał „problemem”. I dlatego Katarzyna nie jest zwykłym coachem, ale – jak głosi jej hasło – trenerem z szóstym zmysłem. To właśnie dzięki owemu zmysłowi trafia wprost do serca klienta, pomagając mu zmienić życie na lepsze.

Olga Kublik
(olga.kublik@dlalejdis.pl)

http://dlalejdis.pl/artykuly/trener_z_szostym_zmyslem