Właśnie przygotowuję szkolenia w ramach Akademii Managera. 👩‍🎓 👨‍🎓
W związku z tym, jak zwykle poszukuję inspiracji, metafor, historii na warsztaty, aby było nie tylko ciekawie dla lewej półkuli, ale także pobudzająco i ciekawie dla prawej półkuli.

Znalazłam w Internecie taką opowieść.

Ciekawa jestem, a jak wiecie Ciekawość, to moje drugie imię, z czym Wam kojarzy się ten tekst? W jaki sposób Wy go interpretujecie? Do czego wykorzystalibyście taką krótką opowieść? Co Wam mówi ta historia?

“Jedynym ptakiem, który odważy się dziobać orła jest kruk. Siada na jego plecach i dziobie go w szyję. Orzeł jednak nie reaguje, ani nie walczy z krukiem; nie marnuje na niego czasu ani energii. Po prostu rozpościera skrzydła i zaczyna szybować w przestworzach. Im wyższy lot, tym trudniej krukowi oddychać, aż w końcu spada z powodu braku tlenu. Przestań marnować czas na kruki. Wznieś je na swoje wyżyny, a one znikną.”

Autor nieznany – tłumaczenie: Duszą Podszyty

Jak czytam to kolejny raz, to widzę możliwość korzystania z tej historii nie tylko w szkoleniach z zarządzania, ale także w szkoleniach ze sprzedaży, w warsztatach rozwojowych lub coachingu. 👩‍🏫 💖