Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomiczego we Wrocławiu i kolejna edycja Drogowskazów Kariery

Blog

Drogowskazy Kariery 2015Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Niezależne Zrzeszenie Studentów zainaugurowało kolejną edycję Drogowskazów Kariery.

Jest to ogólnopolski projekt, którego celem jest dostarczenie informacji na temat możliwości rozwoju własnej kariery. Ten cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów o różnorodnej tematyce, pozwala poznać specyfikę wielu branż, a także ułatwia zaplanować przyszłość zawodową. Prelegentami są eksperci ze świata menedżmentu, finansów, IT, marketingu i szeroko rozumianego HRu.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu skupia wokół siebie ludzi kreatywnych, pełnych energiizapału, entuzjazmu i pomysłów, czyli tego co potrzebne jest każdemu, kto chce mieć  wpływ na to, jak świat wgląda i w jaki sposób się zmienia. Ci młodzi pasjonaci chcą poszerzać horyzonty, uzupełniać wiedzę teoretyczną, którą zdobywają na uczelni, rozwijać i dobrze się przy tym bawić. Oni doskonale wiedzą, że chcieć, to móc i dlatego uczą się bawiąc. To ich sposób na sukces i podbój świata.

Ci młodzi ludzie, jakiś czas temu skontaktowali się ze mną i zaproponowali współpracę w ramach projektu Drogowskazy Kariery 2015. Świetnie trafili i to nie tylko ze względu na moje doświadczenie zawodowe, którym mogę się podzielić, ale przede wszystkim ze względu na mój optymizm i wiarę w to, że tylko od nas zależy czy będziemy optymistami, czy pesymistami. Czy będziemy Liderami własnego życia czy też odtwórcami scenariuszy pisanych przez innych. I w końcu czy będziemy żyć zgodnie z naszym własnym planem na życie czy przeżywać życie na cudzych warunkach. Bycie Liderem w pracy rozpoczyna się od bycia Liderem w życiu.

Wierzę, że ich młodość, zapał i chęci plus moja łagodna pewność siebie, która zaraża i motywuje, pokazując, że nie ma problemów, tylko sprawy do rozwiązania oraz ćwiczenia, które przygotowałam na nasze wspólne warsztaty, to będzie mieszanka piorunująca, która przyniesie obopólne korzyści. Zależy mi bowiem, aby moje warsztaty były dla nas wszystkich świetną zabawą, dającą wiedzę w pigułce i potężnego “kopa” do działania, co w rezultacie sprowadza się do zdobywania wiedzy i dobrej zabawy, a to przecież jest cel wyjściowy Zrzeszenia. 

Nie można nikogo nauczyć, przez 2 godziny, bycia Liderem, ale można zainspirować młodych, zdolnych i ciekawych świata ludzi, do wspólnego wypracowania klucza – istoty bycia Liderem Przywódcą, za którym ludzie podążają z ochotą, a nie są poganiani batem. Zatem na najbliższe warsztaty pod nazwą Rola Lidera w komunikacji zespołowej, które odbędą się już 18 marca w godzinach od 14.00 do 16.00, przygotowałam dla uczestników grę, w której wcielą się w wyznaczone role i będą mieli do wykonania, pewne wyznaczone z góry zadanie. Od ich sprawności, umiejętności i szybkości działania, zależeć będzie sukces całego Zespołu. To będzie wyścig z czasem.

Warsztaty odbędą się w oparciu o metodę pracy zwanej akwarium. Praca grupy w takich warunkach pozwoli na szerokie spojrzenie na rozgrywkę, wypracowanie wniosków w wielu obszarach m.in.

 • praca pod presją czasu
 • organizacja pracy
 • współpraca w Zespole
 • role zespołowe
 • planowanie i podział obowiązków
 • świadomość celu i normy czasowe.

Ta mieszanka dynamiki gry, współdziałania i wspólnego wypracowania wniosków, pozwoli uczestnikom ustalić warunki istnienia zgranego, efektywnego i odpowiedzialnego Zespołu, co w efekcie pozwoli odkryć cenny klucz do istoty bycia Liderem Przywódcą. Wierzę, że będzie “kawałek” cennej porcji wiedzy.

Zapraszam serdecznie i życzę niezapominanej podróży do świata zarządzania ludźmi. Pamiętajcie jednak, że dla zachowania dynamiki procesu grupowego, ilość osób jest ograniczona do maksymalnie 16 osób. 🙂

Uczestnicy warsztatów wezmą m.in. udział w grze, w której wcielą się w wyznaczone role i będą mieli do wykonania, pewne wyznaczone z góry zadanie. Od ich sprawności, umiejętności i szybkości działania, zależeć będzie sukces całego Zespołu. To będzie wyścig z czasem.

Warsztaty odbędą się w oparciu o metodę pracy zwanej akwarium. Praca grupy w takich warunkach pozwoli na szerokie spojrzenie na rozgrywkę, wypracowanie wniosków w wielu obszarach m.in.

 •          praca pod presją czasu
 • organizacja pracy
 • współpraca w Zespole
 • role zespołowe
 • planowanie i podział obowiązków
 • świadomość celu i normy czasowe.

Ta mieszanka dynamiki gry, współdziałania i wspólnego wypracowania wniosków, pozwoli ustalić warunki istnienia zgranego, efektywnego i odpowiedzialnego zespołu, co w efekcie pozwoli uczestnikom warsztatów zdobycie cennej porcji wiedzy, która będzie przydatna nie tylko w przyszłości.